O NÁS
O NÁS

Je složité v dnešní době plné agresívních reklamních spotů, sloganů, polopravd a superlativů, které na nás útočí ze všech médií, se ještě prezentovat a představit tak nějak lidsky, aby člověk zaujal ten svůj okruh potenciálních zákazníků.... raději snad přátel dobré kávy. Nechceme vykřikovat do světa další smršť nej nej nej.... Prostě to chceme dělat dobře, poctivě a jak nejlépe dovedeme. Věříme, že to je ta správná cesta, která vede k úspěchu.

Takže přátelé dobré kávy dovolte mi abych prezentovala nás a naší rodinou Pražírnu Kafetrio a to příběhem, jak jsem se svým mužem ke své lásce ke kávě a podnikání v tomto oboru přišli a jaká byla ta naše cesta.

Jak už to tak v životě bývá vše to začalo nevinně a zcela neočekávaně. Jednoho krásného dne jsem zatáhla svého muže na kafe. Sice brblal a hudroval co že  tam bude dělat, když kávu nepije a ani tam nedostane  pořádný  škopek svého oblíbeného zlatavého moku....,  ale co by pro nás ženy ti naši zlatí hoši neudělali, že...To jsem netušila, jak nám tato událost zásadně změní život.....  Z milovníka piva se stal po čase náruživý příznivec kávy. Začali jsme podnikat výlety do káváren, coffee schopů, koupili domů pákový pressovač, mlýnek.  A jak už to u naších chlapů nebo spíše kluků bývá, dokážou své koníčky hnát do extrémů. Začali jsme obrážet nejen  pražírny, ale  nechávali si vozit výběrovou kávu z Německa, Ameriky.... a  ochutnávali a ochutnávali.  Nakonec se v té jeho prostovlasé palici zrodil nápad pražit vlastí kávu. Zpočátku jsem ho nebrala vážně a myslela jsem si, že si ze mě dělá srandu a nebo se snad zbláznil... Netrvalo však dlouho a na dvoře stála bedna a v ní jakési podivné heblo, které vypadalo jako rozebraná parní lokomotiva. Byla to pražička kávy. A začalo naše pražení.... Nejdříve systémem pokus omyl, pak sháněním a studiem převážně zahraničních pramenů (díky strýčku Googli...) a nakonec došlo na absolvování několika kurzů. No a pak už to šlo ráz na ráz. Sehnat provozovnu, dodavatele kvalitní zelené kávy, sáčků, stvořit internetový obchod.

Byla to krásná doba a cesta po stopách tak úžasné plodiny jakým bezesporu káva je a to ve všech svých formách... Nic na světě se nemůže vyrovnat  magicky vonícímu šálku kávy, připraveného z kvalitní čerstvě pražené kávy plné příjemných chutí a to bez rozdílu jestli ji člověk pije sám a nebo ve společnosti milované osoby či svých přátel.

Věřím, že na naši kávě, kterou si Vám dovolujeme nabídnout, je a i v budoucnu bude znát, že byla pražena z láskou! 

 

Renata Štrublíková